RÓŻANIEC DO GRANIC W NURCU-STACJI 7.10.2017 R.

7 października nasza parafia czynnie włączyła się w modlitwę różańcową w ramach ogólnopolskiej akcji „Różaniec do granic”. Prośby o pokój w naszych rodzinach, w Ojczyźnie i na świecie zanosiliśmy wspólnie z wiernymi  z Dekanatu Ciechanowieckiego, Sokołowskiego oraz z wiernymi z Diecezji Warszawskiej.

Nasze modlitewne spotkanie rozpoczęło się od wezwania Ducha Świętego, a następnie ks. Tadeusz Syczewski wygłosił konferencję o historii i tradycji modlitwy różańcowej. Podkreślił, że różaniec ma niespotykaną moc, daje nadzieję, umacnia w wierze, przynosi ukojenie i radość, przybliża  i jedna z Bogiem. Potrafi też zmieniać losy państw i narodów.

W dalszej kolejności ks. Tadeusz Syczewski  przewodniczył Mszy Świętej i wygłosił kazanie o ustanowieniu święta Matki Bożej Różańcowej.  Przytaczał wydarzenia i fakty historyczne,  które przyczyniły się do kultu Maryi, poprzez modlitwę różańcową.

Następnie  odbyła się adoracja  Najświętszego Sakramentu.

Rozważania podczas procesji różańcowej  prowadziła p. Renata Przewoźnik – diecezjalna moderator KŻR. Każda z czterech części była ofiarowana w określonej intencji. Tajemnice radosne – za dzieci, młodzież, rodziców i rodziny; tajemnice bolesne w intencji ludzi biednych, chorych, pokrzywdzonych, cierpiących, uchodźców; tajemnice światła – o opamiętanie dla wywołujących konflikty i wojny oraz o łaski dla tych, którzy przyczyniają się do pokoju; tajemnice chwalebne były dziękczynieniem za dar modlitwy różańcowej.

Dla osób, które z różnych przyczyn nie mogły uczestniczyć w procesji ulicami Nurca, modlitwę różańcową w kościele parafialnym prowadził Proboszcz – ks. Piotr Klejzerowicz.  Piąta tajemnica części bolesnej była transmitowana przez Radio Maryja.

Spotkanie zakończyła modlitwa o szczęśliwy powrót do domu i błogosławieństwo wszystkich zgromadzonych.

Dzięki zaangażowaniu wielu parafian oraz członkom Parafialnego Koła „Caritas” ,w przerwie  miedzy Liturgią , a procesją, dla przybyłych Pielgrzymów zorganizowano w podziemiach kościoła poczęstunek.

Był to szczególny dzień dla naszej parafii. Nasza Świątynia była wypełniona, jak jeszcze nigdy w historii jej istnienia i pomimo zachmurzenia – jaśniała, a modlitwa brzmiała szczególnie.  Dzięki Przybyłym mogliśmy doświadczać ducha jedności i wspólnoty w wierze, a dzięki zaangażowaniu księży –  czerpać z sakramentu pojednania, a następnie z sakramentu eucharystii, który był aktem uwielbienia Stwórcy, płynącym z naszych serc.

Maryjo, przyjmij nasze modlitwy i zanieś je do Boga Najwyższego, aby proces przemiany naszych serc dokonywał się stale, abyśmy potrafili odczytać w naszym życiu wolę Boga i przyjąć ją z pokorą i z miłością.

Autor: Parafianka Ela

Zdjęcia s. Katarzyna

OGŁOSZENIA 8.10.2017 R. XXVII NIEZIELA ZWYKŁA

1. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu sobotnich uroczystości. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za pracę przy porządkowaniu podziemia kościoła. Dziękuję za wsparcie Urzędowi Gminy, Szkole, Nadleśnictwu, Strażakom, Policji, Piekarni, Służbie Medycznej i mieszkańcom ul. Pogodnej za sprzątnięcie świątyni w piątek bezpośrednio przed uroczystością i za ofiary złożone na kwiaty. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali poczęstunek dla naszych pielgrzymów. Wiele pochwał i podziękowań usłyszałem od naszych gości. Z radością serca przekazuję je wszystkim, którzy w tak gościnny sposób przyjęli  przybyłych do nas na modlitwę i zadbali o nasze dobre imię. Bóg zapłać!
  2. Zapraszam na poniedziałek na godz. 9.00 wszystkich chętnych do pomocy. Musimy posprzątać podziemia jak też i sam kościół. A na sobotę na godz. 9.00 zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Polnej, Poniatowskiego i Szkolnej.
  3. Po mszach św. zbiórka ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
  4. W sobotę 14października Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia podczas nabożeństwa różańcowego modlimy się w intencji nauczycieli i wychowawców.