„RÓŻANIEC TO SKARB, KTÓRY TRZEBA ODKRYĆ”

W bieżącym roku w Kościele obchodzimy 100 rocznicę objawień fatimskich oraz 140 rocznicę objawień w Gietrzwałdzie. Z tej racji w naszej parafii został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: RÓŻANIEC TO SKARB, KTÓRY TRZEBA ODKRYĆ”. Uczestnicy mieli za zadanie  wykonać różańce z darów jesieni lub innych materiałów o dowolnej wielkości.

Do konkursu zostało zgłoszonych czterdzieści pięć prac. Jedna z nich została wykonana w formie płaskorzeźby – różaniec otaczający granice Polski. Związana  była z ogólnopolska akcją „Różaniec do Granic”, podczas której 7 października wspólnie modliliśmy się za Polskę i świat również w naszej świątyni jako kościele stacyjnym.

W niedzielę 29 października po mszy świętej o godz. 9.00 konkurs został rozstrzygnięty. Autorzy wyróżnionych prac otrzymali nagrody. Pozostali otrzymali upominki  za uczestnictwo w konkursie.

Gratulujemy wszystkim dzieciom a rodzicom dziękujemy za pomoc i wsparcie  swoich pociech przy wykonaniu różańców. Zapraszamy do wzięcia udziału w następnych konkursach.

S.Katarzyna