17.12.2017 III NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła: Ewa i Marta Burak, Teresa Pater, Urszula Ejsmont, Ewa Kołtek, Krystyna Krajewska, Bogusław Grzęda, Zofia Sobierska, Wioletta Kamińska, Ewa Wypychowska, Agata Czajkowska. Dziękuję za ofiary złożone na kwiaty. W tym tygodniu rozpoczynamy przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Do dekoracji i sprzątania kościoła zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Serdeczna prośba ze strony s. Marii by do prac technicznych: obsadzanie choinek, ustawianie szopki itp. zabrać ze sobą potrzebne narzędzia.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 konferencja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rodziców kandydatów do bierzmowania a po mszy o godz. 11.00 błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
  3. Z sakramentu pokuty jak zawsze można skorzystać w ciągu tygodnia pół godziny przed każdą mszą św.
  4. Moi kochani musimy pomóc Agatce Kutyna z Żerczyc uratować serduszko i życie. Dziecko zostało zakwalifikowane do operacji w klinice w Niemczech ale potrzebne są pieniądze bo koszt tej operacji wynosi ponad 30 tysięcy euro! Powinna się odbyć w marcu, póki stan Agatki będzie jeszcze wystarczająco dobry. Więc musimy się spieszyć. Za tydzień w wigilię Bożego Narodzenia po mszach św. będziemy zbierać przed kościołem ofiary na ten cel. Bardzo Was wszystkich serdecznie proszę o datki, kto ile może.  Można też wpłacać na konto fundacji SIEPOMAGA,  link na stronie parafialnej. Proszę byście z głęboką wiarą też modlili się w tej intencji.

10.12.2017 R. II NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła: Zofia Pawłowska, Zofia Kapela, Marzena Świerzbińska, Teresa Pędrak, Małgorzata i Andrzej Korzenieccy, Zofia Szpakowska. Dziękuję za ofaiary złożone na kwiaty. Na sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Augustynki.
  2. Zachęcam do zakupu świec na stół wigilijny w cenie: 5, 10 i 15 zł.
  3. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  4. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
  5. Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin 13,15 i 16 grudnia.
  6. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Omówiliśmy bieżące sprawy związane z remontami, finansami naszej parafii i planami na przyszłość. Jak sami widzicie została wykonana elewacja domu parafialnego i budynku gospodarczego. Te prace wykonał mój przyjaciel, który na dzień dzisiejszy pokrył ze swoich środków materiał i opłacił pracowników. Dzięki temu nie musieliśmy jako parafia brać kredytu i spłacać go wraz z odsetkami. To naprawdę duża pomoc i wielka życzliwość w stosunku do nas. Niemniej pomału musimy ten dług spłacić. Nasz budżet stanowią ofiary z kolędy, tace w ciągu roku i składka roczna 120 zł od osoby dorosłej, czyli 10 zł. miesięcznie. I w tym miejscu należą się podziękowania wszystkim, którzy wywiązali się z obowiązków względem wspólnoty kościoła wpłacając składki. No ale procentowo w skali całej parafii to nie wygląda najlepiej. Wiem, że jest ciężko u nas z pracą i trudno te sprawy stawiać na ostrzu noża ale wiem też i to, że przy odrobinie chęci i miłości do Kościoła wszystko jest możliwe. Dowodem na to są ofiary od osób niezamożnych, które w tym roku na ziołach, grzybach, runie leśnym zarobiły jakieś pieniądze i się podzieliły tym dochodem z parafią. Szacunek wielki! Bóg zapłać! Moi drodzy jeżeli ten rok, który przed nami nie będzie gorszy finansowo to spłacimy nasze zobowiązania, a kto wie może lepiej będzie ze składkami i zamkniemy go na plusie. Na dzień dzisiejszy na jakiś czas wstrzymujemy prace, spłacamy długi.

1. Podjęta została decyzja o usunięciu drzew z części grzebalnej pomiędzy pomnikami i przecince poza częścią grzebalną dla poprawienia kondycji drzewostanu. Tutaj kierowałem się fachowością naszych leśników. Taka prośba była zgłaszana przez wielu po moim przyjściu do Nurca. Jest wiele argumentów za taką decyzja. Masa liści, spadające gałęzie a nawet niebezpieczeństwo wyłamania drzew przez nawałnice, o czym w tym roku przekonali się parafianie siemiatyccy, którym powalone drzewa poniszczyły kosztowne pomniki. Do wycinki musi być użyty podnośnik a co za tym idzie trzeba będzie za te prace zapłacić. Koszt usunięcia jednego drzewa to 550 zł. Drzewa zostały ponumerowane. Jeżeli chcemy żeby drzewa były usunięte to musimy się złożyć wszyscy. Proszę się zorganizować, zebrać między sobą pieniądze i przynieść je do mnie podając numer drzewa na które była zbierana składka. Będą usunięte te drzewa na, których wycięcie zostaną zebrane środki. W najbliższym czasie zwrócę się z prośbą o uzyskanie pozwolenia na wycinkę.  I UWAGA! Pozyskane drewno zostanie sprzedane. Zgromadzone w ten sposób fundusze nie będą przeznaczone na spłatę obecnych naszych zobowiązań ( obecne spłacimy z ofiar zbieranych po kolędzie, ze składek i tac w ciągu roku ) ale zostaną wpłacone na nasze konto parafialne. Musimy już bardzo poważnie myśleć o zmianie dachu na kościele. Dlatego te pieniądze i oszczędności z następnych lat będziemy gromadzić by za trzy, cztery lata dokonać wymiany pokrycia dachowego.

1. Dach

PLAN ROZNOSZENIA OPŁATKÓW

10.12 (niedziela)

od godz. 13:30  ul. Wierzbowa, Brzozowa, Klonowa, Kasztanowa, Lipowa,  Pogodna.

11.12 (poniedziałek)

Od godz. 9:00  Żerczyce i kolonia, Nurczyk