“NA URODZINACH U PANA JEZUSA”

25 grudnia w Uroczystość Bożego Narodzenia po mszy św. o godz. 11.00 przy żłóbku zgromadziły się dzieci by kolędować Panu Jezusowi w dniu Jego urodzin. A skoro urodziny to na przyjęciu nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu od Jubilata. Boża Dziecina w darze od naszych pociech ma otrzymać przynajmniej po jednym dobrym uczynku…

BOŻE NARODZENIE 2017

„Chrystus Jezus, istniejąc w postaci Bożej,

nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem.

Lecz ogołocił samego siebie przyjąwszy postać sługi

i stał się podobnym do ludzi.

Boże Narodzenie to moment, w którym Chrystus, odwieczny Syn Ojca, wciela się, otrzymuje ciało i zaczyna żyć jako człowiek. To moment, kiedy rezygnuje z boskiego majestatu i przyjmuje życie ograniczone, śmiertelne, niosące cierpienie i łzy. Schodzi na ziemię i odbiera pokłon pasterzy, dary od królów i śpiew od zastępów anielskich.

Pytasz, czy jest dziś możliwe przeżyć Jego przyjście. Odpowiedź otrzymujesz w każdej Mszy Świętej. Wtedy Syn Boży przyjmuje ograniczoną postać, „wciela się w Ciebie” i zaczyna żyć Twoimi sprawami, Twoim cierpieniem, łzami, pragnieniami i nadziejami. W każdej Komunii Świętej rodzi się Chrystus w Tobie, a Ty stajesz się żłóbkiem otwartym i gościnnym, pozwalasz Mu żyć w Tobie i adorujesz Go jak aniołowie, pasterze i królowie.

Życzymy, by każda Komunia Święta, była prawdziwym rodzeniem się Chrystusa w  sercu. Niech łaski, które On przynosi przemieniają życie i skłaniają do oddawania Mu czci.

Klęcząc przed Chrystusem Eucharystycznym

Proboszcz wraz z Siostrami