REKOLEKCJE SZKOLNE – DZIEŃ DRUGI 16.03.2018 R.

Dnia 15 i 16 marca 2018 roku w szkole w Nurcu-Stacji odbyły się Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzili je ks. Marcin Gołębiewski, ks. Tomasz Przewoźny , al. Michał Siduniak, al. Rafał Oleksiuk , al. Maciej Pawluk. Pierwszego dnia odbyło się spotkanie z ks. Marcinem i ks. Tomaszem. Od godziny 8.00 do 9.00 rozmawialiśmy o przykazaniach kościelnych. Była przygotowana prezentacja o św. Stanisławie Kostce. Potem razem z nauczycielami wykonywaliśmy kartki świąteczne. Następnie mieliśmy czas wolny z opiekunami. W między czasie jedliśmy zupę i drugie danie. W południe rozjechaliśmy się do domów. W piątek z samego rana pojechaliśmy do Betanii do kaplicy Sióstr Urszulanek, w której odbyła się Msza Święta. Kazanie oparte był na przypowieści o synu marnotrawnym. Po powrocie do szkoły odbyło się spotkanie, na którym rozmawialiśmy o żołnierzach i himalaistach, którzy poświęcili bardzo dużo dla uratowania przyjaciół. Al. Maciej opowiadał o swojej trudnej przeszłości. Na zakończenie rekolekcji odbyliśmy Drogę Krzyżową. Przed odjazdem zostały nagrodzone najpiękniejsze kartki świąteczne i palmy. Całe rekolekcje minęły w bardzo przyjemniej atmosferze. Dzięki nim miałyśmy okazję poznać bardzo wartościowych ludzi.

O rekolekcjach napisały Julia Pater i Milena Orzechowska, wspaniałe dziewczyny z pierwszego zdjęcia 🙂