Wielki Piątek – Liturgia na cześć Męki Pańskiej 30.03.2018 r.

Wielki Piątek jest dniem, w którym nasz Pan, Jezus Chrystus, wziął na swoje ramiona krzyż i poniósł na nim śmierć dla zbawienia świata. W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. W godzinach przypominających czas męki i śmierci Zbawiciela, gromadzimy się w świątyni, aby stanąć przed wzgardzonym i poniżonym przez ludzi Bogiem-Człowiekiem, który tak nas umiłował, że oddał za nas swoje życie.

Poprzez słuchanie słowa Bożego, modlitwę, adorację drzewa Krzyża i przyjęcie Ciała Pańskiego w Komunii świętej, chcemy ożywić naszą wiarę w tę wielką tajemnicę miłości.

Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej 29.03.2018 r.

Mszą sprawowaną w wieczór Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Dzisiejsza Eucharystia przypomina nam i uobecnia ową Ostatnią Wieczerzę, kiedy to Pan Jezus, tej nocy, której był wydany, umiłowawszy swoich na świecie do końca, ofiarował Bogu Ojcu pod postaciami chleba i wina swoje ciało i swoją krew, dał je apostołom, aby spożywali a ich następcom w kapłaństwie nakazał, aby nieustannie składali tę ofiarę na jego pamiątkę. To dzień sakramentu Eucharystii i kapłaństwa, za które dziś szczególnie winniśmy Bogu dziękować.