OGŁOSZENIA 31.03.2019 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziękuję serdecznie za sprzątnięcie kościoła: Teresa i Henryk Biały, Barbara Klatt, Beata Klatt – Dziębowska, Tadeusz i Bożena Wierak, Elżbieta i Zbigniew Olesińscy, Barbara i Łukasz Skpscy, Gabriela i Kamil Miler, Krystyna Pieróg, Marzanna Jeziorska. Dziękuję za ofiary na kwiaty. W piątek na godz. 10.00 zapraszam do sprzątania kościoła pozostałych mieszkańców ul. Sportowej.
  2. We wtorek przypada 14 rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.
  3. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.30
  4. Wśród członków Żywego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej powstała inicjatywa, aby w Wielkim Poście szczególniejszą modlitwą otoczyć Ojca Świętego, naszych księży biskupów oraz kapłanów. Jest to m.in. odpowiedź na prośbę Papieża Franciszka, który przy każdej okazji prosi zebranych o modlitwę. Do modlitwy oraz postu o chlebie i wodzie przystępują chętne osoby w wyznaczone dni Wielkiego Postu. Do inicjatywy może przystąpić każdy. Istotną kwestią jest intencja oraz duchowa łączność z innymi podejmującymi podobną praktykę wielkopostną. Nasz dekanat siemiatycki podejmuje post w tej intencji 2, 3 i 4 kwietnia.
  5. W tym tygodniu rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Dzieci i młodzież będą miały swoje spotkania w ciągu dnia w szkole w czwartek i piątek a dorośli rozpoczynają ćwiczenia wielkopostne w piątek Drogą Krzyżową. Sobota jest dniem rekolekcyjnej spowiedzi.
  6. Zachęcam do zakupu baranków na stół wielkanocny w cenie 5 zł.