OGŁOSZENIA 22.12.2019 IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Bardzo serdecznie pragnę podziękować rodzicom, rodzeństwu dzieci przygotowującym się do pierwszej komunii świętej za piękną dekorację i sprzątnięcie świątyni. Dziękuję również wszystkim, którzy włączyli się w te prace z poza wyznaczonych osób. Na ręce s. Marii dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas i podzielili się swoim talentem z całą naszą wspólnotą. Bóg zapłać! Na sobotę na godz. 9.00 zapraszam do sprzątnięcia kościoła mieszkańców Nurca i Nurczyka z Koloniami.
  2. Są jeszcze do nabycia świece CARITAS w cenie 12 zł.
  3. Zasiadając do stołu wigilijnego pamiętajmy o religijnym charakterze tej wieczerzy. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu. Pół godziny przed pasterka zapraszam do kościoła na wspólne kolędowanie.
  4. Zachęcam do uczestnictwa we mszach świętych przez całą oktawę Narodzenia Pańskiego.
  5. We wspomnienie św. Szczepana 26 grudnia – składamy ofiary na KUL.
  6. W sobotę 28 grudnia we wspomnienie św. Młodzianków modlitwy dziękczynne za dar życia oraz przebłaganie za zabójstwa dzieci nienarodzonych.
  7. Najbliższa niedziela jest uroczystością Świętej Rodziny.
  8. W zakrystii są dodatkowe egzemplarze tygodnika Niedziela. W świątecznym numerze: obrzęd wieczerzy wigilijnej, śpiewnik kolędowy, CD z kolędami kalendarz na 2020 r. cena 10 zł.
  9. Zamontowane są już nowe okna w zakrystii i część balustrad przy kościele.
  10. Zakupione zostały prawdziwe dziewiętnastogłosowe organy piszczałkowe do naszej świątyni. Złożenie i uruchomienie instrumentu  planowane jest na rocznicę konsekracji kościoła czyli na 11 listopada. Być może uda nam się wcześniej.
  11. W trakcie kolędy odbędą się wybory do Rady Parafialnej.