OGŁOSZENIA 31.05.2020 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła i ofiary złożone na kwiaty. Pracowały następujące osoby: Halina Sadowska, Janina Bloch, Marzena Semeniuk, Bogusława Wojtkowska, Natalia Stasiuk, Krzysztof Pawlak, Mariusz Podbielski i Radosław Podbielski. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam i proszę o sprzątnięcie kościoła mieszkańców Zaolzia, bloki i domy od strony kościoła.

2. Jutro drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki – Uroczystość Matki Kościoła, która jest główną patronką naszej Diecezji. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Po Mszy wieczornej nabożeństwo ku czci Przenajświętszego serca Pana Jezusa.

3. W dni powszednie Msza św. o godz. 18.00, po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Przenajświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszym nabożeństwie zawierzymy Przenajświętszemu Sercu dzieci z racji Dnia Dziecka. Proszę i apeluję do dzieci i ich rodziców o obecność, modlitwę i budzenie ducha pobożności i gorliwości w służbie bożej. Po nabożeństwie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. I bardzo ważna informacja dla wszystkich katolików! Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej! Katechizm Kościoła Katolickiego mówi dość wyraźnie, abyśmy przynajmniej raz w roku spowiadali się a w czasie wielkanocnym przyjmowali Komunie św. Z tego wynika, że nie przyjęcie Komunii św. w czasie wielkanocnym jest grzechem śmiertelnym. Przyjęcie Komunii św. raz w roku jest to tylko niezbędne minimum, można by powiedzieć „ostatnia deska ratunku” do pozostania jeszcze tzw. praktykującym wiernym. Jest to minimum i aż wstyd byłoby go nie wypełnić. Jest to bowiem wykładnik naszej miłości do Tego, w którego twierdzimy, że wierzymy. Jeżeli bowiem kochamy Chrystusa, to chyba jak każdy kto kocha, chciałby być z ukochanym zawsze, cały czas, wielbić go i adorować, być całym dla swej miłości, zawsze go mieć i z nim przebywać.

6. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w tym roku przypada na dzień 11.06.2020 r. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich do licznego udziału w tej manifestacji naszej wiary. Zapraszam policję, druhów strażaków, ministrantów, biel procesyjną, niosących chorągwie i ołtarzyki, chórzystów. Przejdziemy z Najświętszym Sakramentem przez ul. Okrężną za cmentarzem, osiedle na ul. Sportowej i powrót do kościoła. Już dziś zwracam się z uprzejmą prośbą o przygotowanie ołtarzy wystawienia tradycyjnie w tych samych miejscach co zawsze. Z góry pragnę podziękować wszystkim przygotowującym ołtarze wystawienia i czynnie biorącym udział w procesji.