Srebrny jubileusz Sióstr Urszulanek w Nurcu-Stacji

Z okazji 25-lecia pobytu w Polsce Sióstr Urszulanek z Gandino, dziękczynnej Eucharystii 26 lipca 2020 r. w kościele parafialnym w Nurcu-Stacji przewodniczył biskup senior Antoni Pacyfik Dydycz.

Bp Antoni Dydycz podziękował wszystkimi siostrom za obecność na srebrnym jubileuszu. Duchowny porównał przybycie 25 lat temu sióstr z Włoch do zasiewu. Jak zauważył, ziarno przywiezione przez pierwsze siostry, zapadło w sercach osób, głównie pochodzących z okolic Nurca. W dalszej części homilii biskup senior przytoczył historię pewnej siostry zakonnej zesłanej na Syberię, która w niebywały sposób oddziaływała na otoczenie. – Zdarza się i tak, że drobny gest, jakieś przejrzyste słowo, potrafią otworzyć stwardniałe serce na dobro i miłość – podkreślił bp Dydycz. W tym duchu przejawia się misja sługi Bożego ojca Franciszka Della Madonna, która jak zaznaczył duchowny, otwierała serce i wolę, pukała do umysłu. – Bogu niech będą dzięki za powstałe jakże ważne zgromadzenie zakonne – zaznaczył. Na zakończenie hierarcha prosił o modlitwę, aby nigdy nie zabrakło takiej zakonnicy, takiego kapłana, którzy nie byliby zdolni do rozgrzania dobrej woli, do podzielenia się światłem i nadzieją.

Na uroczystości obecnych było siedem sióstr Urszulanek ze wspólnot w Polsce oraz trzy Siostry ze zgromadzenia we Włoszech. Nie zabrakło także kapłanów, w tym przedstawicieli WSD na czele z ks. rektorem Tadeuszem Syczewskim. Obecny był również rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik, dyrektor biura sekcji polskiej papieskiego stowarzyszenia PKWP ks. Mariusz Boguszewski, dziekan drohiczyński ks. Wiesław Niemyjski oraz księża z  Legionowa, Francji i nie tylko. Przybyli także parafianie, goście oraz zaprzyjaźnione osoby życia konsekrowanego. Organiści z par. Jana Kantego w Legionowie swoim śpiewem i grą uświetnili liturgię Mszy św.

Siostry Urszulanki, oprócz Polski i Włoch świadczą o wierze w takich krajach jak: Etiopia, Erytrea, Brazylia, Argentyna, Kenia. Podczas uroczystej Mszy św. 14 października 2018 r. w Nurcu-Stacji świętowano 200. rocznicę założenia Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Niepokalanej Maryi Panny z Gandino przez sługę Bożego ks. Franciszka Della Madonna. Natomiast, pierwsza Polska placówka powstała na terenie diecezji, gdy 24 lipca 1995r. pierwsze siostry przybyły do Nurca – Stacji. Obecnie w Domu Betania posługują trzy siostry: s. Venturina, s. Maria i  s. Katarzyna.

Źródło: KAI

Zdjęcia: Agnieszka BolewskaIwaniuk

OGŁOSZENIA 02.08.2020 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła Beacie Filipek oraz s. Marii Franzoi. Bóg zapłać także za ofiary na kwiaty. Bóg zapłać Jackowi i Szymonowi Kryńskim za skoszenie trawy wokół kościoła. W Sobotę o godz. 09.00 zapraszam do sprzątania mieszkańców z Żerczyc Kolonii oraz z ulicy Piaskowej.
  2. Codziennie o 17.30 różaniec pielgrzymów duchowych.
  3. 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a patrona proboszczów. Prosimy o modlitwę w intencji naszego ks. proboszcza.
  4. 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego.
  5. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych w I Piątek miesiąca. Zachęcamy, kto może, do przywiezienia chorych do kościoła.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na leczenie Kubusia Suchodoła. Ofiarowaliście 1460 zł. Pieniądze zostały wpłacone na zbiórkę na stronie siepomaga.pl

7. W następną II niedzielę miesiąca taca inwestycyjna. Prosimy o ofiary w związku na prowadzone obecnie prace przy kościele parafialnym.