31 października 2020 r. w wieku 80 lat odszedł do Domu Ojca śp. ks. kan. Bogdan Mutianko – wikariusz w Nurcu – Stacji w latach: 1968-1972

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 3 listopada 2020 r.  w następującym porządku:

– godz. 11.30 – pochówek na cmentarzu parafialnym przy ul. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim,

– godz. 12.00 – Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym pw. Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim.

Uroczystości odbędą się z zachowaniem aktualnie obowiązujących zasad sanitarnych zarówno na cmentarzu jak i w kościele.

Ks. Bogdan Mutianko urodził się 02 listopada 1939 r. w Bielsku Podlaskim. Do Szkoły Podstawowej uczęszczał w Bielsku Podlaskim (1946-1953). Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Bielsku Podlaskim (1953-1957). Pracował w Polskim Czerwonym Krzyżu w Bielsku Podlaskim (1957-1958). W roku 1958 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Święcenia diakońskie otrzymał w Drohiczynie 15 września 1963 r. Święcenia kapłańskie przyjął w Drohiczynie 15 sierpnia 1964 r. z rąk ks. bp. Władysława Jędruszuka.

Kolejne miejsca pracy wypełniały wikariaty w parafiach: Topczewo (1964-1966), Ostrożany (1966-1968), Nurzec (1968-1972), Brańsk (1972-1974), Ciechanowiec (1974-1979). W latach 1979-1981 był administratorem parafii Milejczyce. Pełnił urząd proboszcza parafii Kłopoty Stanisławy (1981-1986). Był rektorem kościoła w Chojewie (1986-1993) a następnie proboszczem parafii Osmola (1993-2014). W roku 2014 przeszedł na emeryturę.

Za swoją posługę i postawę kapłańską otrzymał Krzyż Papieski Diecezji Drohiczyńskiej (2009) oraz został mianowany kanonikiem supra numerum Drohiczyńskiej Kapituły Katedralnej (2015).

Wdzięczni Panu Bogu za kapłańską posługę śp. ks. kan. Bogdana Mutianko błagajmy o Boże Miłosierdzie dla Niego i o nowe powołania kapłańskie.

Wszyscy kapłani Diecezji Drohiczyńskiej są obowiązani odprawić jedną Mszę św. w intencji śp. Zmarłego Kapłana.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie!

Źródło: drohiczynska.pl

OGŁOSZENIA 01.11.2020 UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła i ofiary złożone na kwiaty do świątyni. Pracowały następujące osoby: Halina Pietrzak, Danuta Michalak, Elżbieta Łuszczak, Anna Oniszczuk, Janina Marciniak. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam do sprzątania pozostałych mieszkańców z ul. Zakątnej.

2. Przed trzema laty w naszej Ojczyźnie odbył się „ Różaniec do granic” w którym jako parafia wzięliśmy czynny udział. Dzisiaj nie mniej niż wtedy potrzebna jest nasza wspólna modlitwa i pokuta. Dlatego ponownie organizowane jest ogólnopolskie wydarzenie modlitewne „Różaniec do Granic Nieba”, żeby zmienić bieg historii, powstrzymać zło i wymazać skutki naszych grzechów. Dlatego wspólnie od 01 do 08 listopada, w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, poprzez przebłaganie Boga, za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzenie cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone pragniemy ratować Polskę i świat przed konsekwencjami grzechów. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w tej intencji w niedzielę 1 listopada i w dzień zaduszny 2 listopada  po mszy św. o godz. 9.00 a w pozostałe dni, po otwarciu cmentarza, do procesji różańcowej po wieczornych mszach św. o godz. 17.00.

3. Od jutra przez całą oktawę pół godz. przede mszą św. modlić się będziemy za zmarłych, których imiona zostały wypisane w tegorocznych wypominkach.

4. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Z racji na epidemię w piątek odwiedzę chorych, którzy zgłoszą chęć przyjęcia sakramentów. Proszę o potwierdzenie gotowości do czwartku włącznie.

5. Zachęcam do nabycia zniczy CARITAS i włączenie się w ten sposób w dzieła charytatywne Kościoła. Cena – 6 zł. za szt.

6. Za tydzień w niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka ofiar do puszek na ten cel.