OGŁOSZENIA 06.12.2020 II NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła i ofiary złożone na kwiaty. Pracowały następujące osoby: Kazimiera Sadowa, Janina i Anna Bartosiuk, Bogumiła i Tomasz Grzyb, Ewa Grzęda, Jadwiga Bazyluk, Halina Dobrowolska, Janina Radzikowska. W piątek na godz. 9.00 zapraszam do sprzątania mieszkańców Nurca i Nurczyka z Koloniami.

2. Dziś zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Zachęcam do zakupu świec na stół wigilijny w cenie 7 i 17 zł.

4. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na wieczornej mszy św. zostaną poświęcone i wręczone medaliki dzieciom przygotowującym się do pierwszej Komunii św.

5. Ze smutkiem obserwuję spadek frekwencji na niedzielnych mszach św. Wielu spośród nas z łatwością dyspensuje się od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Najboleśniejsze jest to, że młodzież i dzieci, które są w grupie znikomego ryzyka zakażenia się wirusem, od wielu miesięcy zupełnie zniknęły ze świątyni. Ksiądz biskup w ostatnim liście przypomniał nam, że całkowite odsunięcie się od uczestnictwa w liturgii na długie miesiące nie jest dobre dla naszego ducha. Może prowadzić to do oziębłości a nawet do utraty wiary. Wracajmy do kultu w świątyni i praktyk pobożnościowych. Jeżeli ktoś odczuwa lęk w związku z większą liczbą osób w niedzielę to niech korzysta ze mszy św. w dni powszednie.

6. W piątek wieczorem rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Tomasz Pełszyk SDB. Już dziś apeluję i proszę o solidne przygotowanie się do sakramentu pokuty. Pierwszym warunkiem dobrej spowiedzi jest rachunek sumienia. Rzetelnie z książeczką do nabożeństwa przypominamy sobie grzechy by za nie żałować i szczerze wszystkie wyznać. Chrystus zgładził nasze grzech swoją drogocenną Krwią. Przez brak dobrego przygotowania się do spowiedzi, zamiast zbawiennej łaski możemy ściągnąć na siebie gniew boży i wieczne potępienie. Księża będą spowiadali w sobotę. W niedzielę spowiedzi nie będzie!

7. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.