OGŁOSZENIA 13.12.2020 III NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła i ofiary złożone na kwiaty. Pracowały następujące osoby: Małgorzata Sejbuk, Beata Skuliniec, Lucyna Lickiewicz, Renata i Julian Gierasimowicz, Zbigniew Nesterowicz, Stefan Oniszczuk. Ofiary na kwiaty ofiary przekazały również Wanda Jaroszuk i Grażyna Różańska. O pomoc w dekorowaniu i sprzątaniu kościoła przed Bożym Narodzeniem proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Konkrety proszę ustalić dziś z s. Marią po Mszy św. i konferencji o godz. 11.00.

2. Zachęcam do zakupu świec na stół wigilijny. Zostały już tylko duże świece w cenie 17 zł.

3. Dziś w III niedzielę adwentu na Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

4. We czwartek 17 grudnia przypada 84 r. urodzin papieża Franciszka. Dostojnego jubilata tego dnia szczególnie poświęcajmy Panu Bogu.

5. Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin to 14, 18 i 19 grudnia.

6. Wszyscy jesteśmy powołani do świętości i życia z Bogiem. Św. Paweł uczy nas, że w Chrystusie Bóg wybrał nas przez założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem, że miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa. Dlatego w ostatnim liście pasterskim ks. Bp. Piotr prosił nas bardzo, byśmy przeżywali trudny czas epidemii z Bogiem, ze światłem Jego słowa, z modlitwą i otwarciem na łaskę sakramentów świętych. Niepewność i obawy, jakie nam wszystkim towarzyszą, wołają o bliskość z Panem Bogiem, naszym Przyjacielem i Przewodnikiem na życiowej drodze. Dlatego też apeluję i proszę wszystkich, którzy nie skorzystali ze świętego czasu rekolekcji aby w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie otworzyli się na łaskę sakramentów. Każdego dnia pół godziny przede Mszą św. posługujemy w konfesjonale. Jeżeli jest taka potrzeba to chętnie przywieziemy Najświętszy Sakrament do domu. Proszę tylko zadzwonić i zgłosić osoby, którym jest ciężko dotrzeć do świątyni.