XX ROCZNICA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA W NURCU – STACJI

11 listopada 2021 roku parafia p. w. Matki Bożej Częstochowskiej w Nurcu – Stacji obchodziła 20 rocznicę konsekracji kościoła parafialnego. Z tej okazji wspólnota parafialna modliła się podczas Mszy Świętej razem z biskupem drohiczyńskim Piotrem Sawczukiem, dziękując Panu Bogu za to miejsce, w którym może gromadzić się aby słuchać Słowa Bożego i przyjmować Sakramenty Święte.

Budowa kościoła parafialnego rozpoczęła się w 1982 roku dzięki staraniu wielu parafian oraz ks. Zenona Pietrzuczaka – ówczesnego proboszcza. W kolejnych latach kontynuowano prace budowlano – wykończeniowe pod opieką kolejnych proboszczów: ks. Stanisława Kozłowskiego, ks. Romana Trusiaka oraz ks. Jerzego Olszewskiego.

Podczas uroczystej Mszy Świętej, sprawowanej w 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości dziękowano także za ten wielki dar wolności i możliwości samostanowienia. Przybycie ks. bpa było także okazją do udzielenia grupie młodzieży parafialnej Sakramentu Bierzmowania. Bp Piotr poświęcił także zamontowane w ostatnim czasie w świątyni organy piszczałkowe.

Chcąc właściwie przygotować się na ten uroczysty dzień parafia uczestniczyła w 8 – dniowych Misjach Świętych, które zostały wygłoszone przez ks. kan. Dariusza Kujawę – proboszcza Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Na pamiątkę przeprowadzonych misji umieszczono przed kościołem parafialnym Krzyż, który będzie przypominał o tym wydarzeniu.