OGŁOSZENIA 21.11.2021 UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. Pracowały następujące osoby: Helena Rogalska, Jan Markiewicz, Marzena Bloch, Jolanta Miler, Lucyna Bogowska. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam i proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców ul. Brzozowej, Wierzbowej i Kasztanowej.

2. Poświęcę opłatki na stół wigilijny można nabyć u pana Organisty po każdej Mszy św. Zachęcam do tej formy nabywania te osoby które nie będą w stanie przyjąć pana Krzysztofa w domu lub uważają że tak jest bezpieczniej. Pamiętajmy, że składane ofiary z tego tytułu są naszym podziękowaniem i wynagrodzeniem za jego całoroczną posługę.

Tradycyjnie opłatki będą roznoszone od dnia 29 listopada według podanego harmonogramu. Pan organista będzie zachowywał wszystkie aktualne zalecenia epidemiologiczne. W razie potrzeby możliwy jest kontakt telefoniczny pod nr 792 402 142.

3. Od 22-30.11.2021 r. zapraszam na nowennę do Św. Andrzeja Boboli – patrona Polski i naszej parafii. Po wieczornej Mszy Św. odmawiać będziemy litanię do Św. Andrzeja Boboli za naszą Ojczyznę, kończąc ją modlitwą ,,Pod Twoją Obronę”.

4. CARITAS jak co roku przygotowała świece na stół wigilijny – cena 18 zł.

5. Caritas w tym roku proponuje nam również kalendarze adwentowe dla dzieci jako cegiełkę na rzecz domu dziecka w Wyrozębach, który prowadzi od kwietnia 2021 r. W środku kalendarza są zadania do wykonania na każdy dzień adwentu, które mają przygotować dzieci do Świąt Bożego Narodzenia. Miłym dodatkiem do tych zadań są czekoladki w środku tego zestawu. Cena kalendarza – cegiełki to 15 zł.

6. CARITAS kolejny raz organizuje akcję „OD SERCA”. Z końca kościoła można wziąć papierowe torby, wypełnić je artykułami spożywczymi oraz chemicznymi i przynieść je do niedzieli 28 listopada.