XI Przegląd Piosenki Religijnej ” CECYLIADA 2017″ w Mielniku

W sobotę 18 listopada Chór parafialny wziął udział w XI Przeglądzie Pieśni Religijnej „Cecyliada” w Mielniku. Nazwa przeglądu wywodzi się od imienia świętej Cecylii dziewicy i męczennicy, patronki muzyków i śpiewu kościelnego, której wspomnienie obchodzimy 22 listopada. Celem przeglądu jest prezentacja pieśni religijnych w interpretacji chórów kościelnych, zespołów śpiewaczych, scholi i zespołów dziecięcych oraz solistów. W sumie wystąpiło 18 zespołów i solistów z powiatu siemiatyckiego, łosickiego i z Sokołowa Podlaskiego. Nasz chór z akompaniamentem organisty Krzysztofa Wawrzyniaka wykonał dwa utwory: „Piękna Pani o smutnym obliczu” i „Dziękuję za powołanie”. Oprócz chóru naszą parafię reprezentowała jeszcze solistka Agata Wawrzyniak. Udział w przeglądzie był wyśmienitą okazją, by usłyszeć utwory religijne w ciekawych, oryginalnych aranżacjach, poznać mniej znane pieśni, które w przyszłości będzie można wprowadzić do repertuaru naszego chóru.

Autor: Krzysztof Wawrzyniak