ZAPROSZENIE NA 7 PAŹDZIERNIKA 2017 ROKU RÓŻANIEC DO GRANIC

Bieżący rok, to rok wielu wyjątkowych wydarzeń ; stulecie objawień Matki Bożej w Fatimie, 140. rocznica objawień w Gietrzwałdzie, trzechsetna rocznica koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej itp. Rocznice te mobilizują wiernych do częstszego sięgania po Różaniec, a także mobilizują do przeżywania pierwszych sobót miesiąca w sposób wskazany przez Maryję.
Do tych pięknych przeżyć dołączamy jeszcze jedno zwane „Różańcem do Granic”. Jest to zaproszenie skierowane do wierzących Polaków, aby w dniu 7 października 2017r., we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej oraz w pierwszą sobotę miesiąca udać się do granic Polski i wspólnie modlić się na różańcu.

W naszej diecezji zostały ustalone następujące strefy modlitwy, zwane Kościołami stacyjnymi, w których gromadzą się wierni z podanych dekanatów:
1. Hajnówka – gromadzą się wierni z dekanatu Bielskiego i Hajnowskiego, prowadzi ks. Dariusz Kujawa
2. Kleszczele – dekanat Brański z ks. Robertem Grzybowskim
3. Czeremcha – dekanat Łochowski z ks. Jarosławem Błażejakiem
4. Tokary – dekanat Drohiczyński z ks. Wiesławem Niemyjskim
5. Niemirów – dekanat Siemiatycki z ks. Karolem Lipczyńskim
6. Mielnik – dekanat Sterdyński z ks. Piotrem Arbaszewskim
7. Milejczyce – dekanat Węgrowski z ks. Henrykiem Polakiem
8. Nurzec Stacja – dekanaty Ciechanowiecki i Sokołowski z ks. Rektorem Tadeuszem Syczewskim
9. Serpelice – dekanat Sarnacki z ks. Dariuszem Kucharkiem

Program czuwania:
10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca
11.00 Eucharystia
12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście(przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej.
14.00 Modlitwa różańcowa.

www.rozaniecdogranic.pl