OGŁOSZENIA 28.043.2019  NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

  1. Za tydzień proszę o sprzątnięcie kościoła mieszkańców ul. Wierzbowej i Wodociągowej.
  2. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe będą odprawiane o godz. 18.00. Litania, Komunia św., błogosławieństwo na rozesłanie a ok. 18.30 msza św. Zadbajmy o kapliczki i krzyże przydrożne, gromadźmy się na wspólnej modlitwie. Kto może niech uczestniczy w tych nabożeństwach tu w świątyni. W sposób szczególny liczę na obecność na majowym młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  3. 2 maja to Dzień Flagi Narodowej, 3 maja Uroczystość Królowej Polski nie zapomnijmy udekorować naszych posesji i balkonów barwami narodowymi i maryjnymi.
  4. W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Na drugiej mszy modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Ogarniemy również modlitwą naszych druhów strażaków z racji na wspomnienie św. Floriana. Następnie udamy się do parku na dalsze uroczystości patriotyczne na które jesteśmy zaproszeni przez organizatorów: Wójta Gminy, Koło Emerytów i Rencistów, Zespół Szkolno – Przedszkolny i GOUK. Z racji na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje post.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych we czwartek od 9.00. Przypominam KŻR, że pierwsza sobota miesiąca jest dniem zmiany tajemnic różańcowych.
  6. Za tydzień po mszy św. o godz. 9.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca procesja wokół kościoła.