Uroczystość Wszystkich Świętych

W dniu 1 listopada Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wszystkim pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze świętymi, którzy otaczają nas opieką.

Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie. Widzi w nich swoich orędowników u Boga i przykłady do naśladowania.

Różaniec ze świętymi

Dobrze znamy życiorysy niektórych świętych.  Wiemy jak żyli i co czynili, że teraz stoją tak blisko Boga.  Głosili kazania, dużo pokutowali, czynili wiele dobrego, pisali, radowali się. Cenimy ich za to, ale przede wszystkim za to, że kochali.

Jak zdobyli tak piękne i czyste serce i kto im pomógł? Wielu z nich lub nawet wszyscy kochali modlitwę i Maryję.  W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych dzieci i młodzież naszej parafii w uroczystej procesji wniosły relikwie, obrazy i figury niektórych świętych. Za ich pośrednictwem przez Maryję drogą różańcową prosiliśmy by wyjednali nam łaskę świętości i życia Bogiem na co dzień.