OGŁOSZENIA 01.03.2020 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła i ofiary na kwiaty. Pracowały następujące osoby: Elżbieta Kowalczyk, Maria Stępień, Dominika Podbielska, Janina Podbielska, Jadwiga Osmólska, Jan Pizoń, Franciszek Jadczuk. Na sobotę na godz. 9.00 zapraszam i proszę o sprzątnięcie kościoła mieszkańców ul. Piaskowej i Kol. Żerczyce. Dziękuję również za pomoc i wykonane pracę w tym tygodni Mirosławowi Kozaczuk i Wojciechowi Kołtek.
  2. Po mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. otrzymają książeczki do nabożeństwa. Po tej mszy św. będzie również katecheza dla rodziców.
  3. W tym tygodniu pierwszy piątek, pierwszy czwartek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. W sobotę po mszy św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic różańcowych w KŻR. Podobnie jak w roku ubiegłym, w Wielkim Poście, członkowie Żywego Różańca podejmują post o chlebie i wodzie. Chętne osoby ten akt wyrzeczenia składają w intencjach Ojca Świętego, ks. bpa Piotra Sawczuka, kapłanów naszej diecezji oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Dni postu w naszym dekanacie przypadają na 23, 24 i 26 marca.
  4. W przyszły piątek podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej modlić się będziemy szczególnie w intencji kobiet naszej parafii. Zachęcam aby panie tradycyjnie tego dnia złożyły ofiary, które przeznaczymy na dokończenie balustrad przy kościele.
  5. Nadleśnictwo Nurzec zwraca się z apelem, prośbą o zaniechanie wypalania na wiosnę suchych traw i pozostałości roślinnych. Szczegóły tego apelu umieszczone są na tablicy ogłoszeń na okolicznościowym plakacie.
  6. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca taca inwestycyjna i ofiary do puszek na rzecz pomocy polskim misjonarzom – „Ad gentes”.