OGŁOSZENIA 26.04.2020 III NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dziękuję wszystkim, którzy okazali swoją troskę o Parafię wpłacając ofiary osobiście i na konto parafialne. Były również wpłaty spoza parafii. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać!
 2. W piątek na godz. 15.00 zapraszam i proszę o sprzątnięcie kościoła mieszkańców ul. Sportowej bloki nr 6, 135, 136.
 3. Ksiądz Biskup dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej, przedłuża po raz kolejny, do odwołania. Jednocześnie zachęca, aby wierni starali się uczestniczyć we Mszy świętej przynajmniej raz w miesiącu. Staje się to moralnie możliwe, ponieważ:
 • w obrzędach religijnych może brać udział wg przelicznika – jedna osoba na 15 m2 powierzchni kościoła. W naszej świątyni według tego przelicznika jest to 65 osób.
 • istnieje też możliwość uczestnictwa w liturgii na placu przykościelnym przy obowiązku zachowania odległości 2 m między poszczególnymi wiernymi.
 1. Uczestnicząc we Mszach świętych pamiętajmy o zachowywaniu wprowadzonych zasad bezpieczeństwa, m. in. zakrywaniu ust i nosa przy pomocy odzieży lub maseczek.
 2. Przypominam, że każdego dnia pół godz. przede mszą świętą jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość odbycia spowiedzi i przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej.
 3. Zachęcam też i proszę wiernych o odmawianie koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i różańca o 20.30 w intencji ustania zagrożenia ze strony koronawirusa i suszy.
 4. Od piątku rozpoczynamy miesiąc maj. Od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 nabożeństwo majowe: litania, Komunia św., błogosławieństwo na rozesłanie a ok. 18.30 msza św. Zadbajmy o kapliczki i krzyże przydrożne, i w miarę możliwości gromadźmy się na wspólnej modlitwie.
 5. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.30 różaniec i zmiana tajemnic KŻR.