OGŁOSZENIA 07.06.2020 NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

  1. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła i ofiary złożone na kwiaty. Pracowały następujące osoby: Barbara Pawluczuk, Dorota Kosowska, Andrzej Rogacki, Mariusz Skorupko, Łukasz Bogacki. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam i proszę o sprzątnięcie kościoła pozostałych mieszkańców Zaolzia.

  1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej!

  2. We środę 10 czerwca przypada 21 rocznica Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie.

  3. Biskup Drohiczyński, z dniem 10 czerwca br. odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszach św. w niedziele i święta nakazane. Utrzymał ją w mocy jedynie wobec osób w podeszłym wieku, przechodzących kwarantannę, mających objawy infekcji, złe samopoczucie, bądź odczuwających obawę przed zarażeniem.

  1. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ponawiam prośbę i zaproszenie do licznego i czynnego udziału w procesji, o przygotowanie ołtarzy wystawienia. Uroczystość Bożego Ciała celebrujemy przez całą oktawę śpiewając nieszpory eucharystyczne i odbywając procesje wokół kościoła. Serdeczna prośba do wszystkich, którzy mogą o przynoszenie kwiatów do sypania w trakcie procesji.

  2. 13.06. dzień imienin Ks. Bp. A. Dydycz. W modlitwie polećmy Bogu dostojnego Solenizanta.