OGŁOSZENIA 17.01.2021 II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła i ofiary na kwiaty. Pracowały następujące osoby: Dominika Podbielska, Katarzyna i Arkadiusz Jezierscy, Elżbieta i Jerzy Mazurek, Małgorzata Pawłowska. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Jędrzejuka, Kolejowej i Krótkiej.

2. Msze św. w czasie kolędy będą odprawiane w dni powszednie o godz. 8.00.

3. We środę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Podsumowaliśmy miniony rok i wszystkie prace, które zostały wykonane. Dzięki Bogu i ludziom dobrej woli udało się nam uregulować wszystkie należności i Nowy Rok zaczynamy bez żadnych długów, a nawet na niewielkim plusie. W tym miejscu chcę podziękować wszystkim za ofiary na składkę ( 120 zł. na rok od osoby dorosłej ). Radni zadecydowali, że kolejnym etapem przed jubileuszem 20 – to lecia konsekracji naszego kościoła będzie malowanie wnętrza świątyni. Od 24 do 31 października 2021 r. w naszej parafii odbędą się Misje święte a 11 listopada 2021 r. w obecności ks. Biskupa podziękujemy Panu Bogu za dar świątyni. Na tę okoliczność przygotowany zostanie folder informacyjny z historią naszej parafii i planem Misji świętych. Otrzyma go każda rodzina naszej parafii jako zaproszenie do wzięcia udziału w Misjach i duchowego przygotowania się do jubileuszu.

Po raz kolejny rozmawialiśmy na temat cmentarza. Wzrosły koszty wywozu śmieci. Za jeden kontener płacimy 151 zł. Jest prośba, propozycja by tak jak w innych parafiach każdy z nas zabierał odpady do domu i oddawał je z odpadami z gospodarstwa domowego za które wszyscy płacimy. Na kompost wyrzucamy tylko trawę, liście i żywe kwiaty ale bez plastikowych doniczek, foli i innych sztucznych elementów. Przy wejściu na cmentarz będzie wywieszony regulamin cmentarza i tablice informujące o konieczności zachowania porządku na nekropoli.

4. Za tydzień w polskich kościołach będą zbierane do puszek datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

5. Zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa od poniedziałku rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Z racji na pandemię spotkania będą krótsze i będą ograniczały się do modlitwy błogosławieństwa rodziny i domu. Jeśli jakaś rodzina będzie na kwarantannie bądź ze względów bezpieczeństwa nie życzy sobie kolędy w tym roku, proszę poinformować nas o tym telefonicznie ewentualnie przez sąsiadów. W takich przypadkach pomodlimy się i poświęcimy dom na zewnątrz. Dla przejrzystości sytuacji proszę by gospodarze, którzy oczekują kolędy wychodzili przed swoje domostwa po księdza. Ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na malowanie wnętrza kościoła.