07.03.2021 III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła i ofiary na kwiaty. Pracowały następujące osoby: Lucyna Bogowska, Natalia i Edyta Bloch, Iwona Piwnicka, Bogdan Rułka, Edyta Tarasiuk i Alina Tarasiuk. W sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Sportowej bloki nr 6, 135, 136.

  2. CARITAS rozprowadza baranki na stół wielkanocny – cena 5 zł.

  3. Zachęcam do składania datków na świąteczną dekorację ciemnicy i grobu pańskiego. Ofiary proszę przekazywać do s. Marii.

  4. Kolejny już rok, członkowie Żywego Różańca i wierni Diecezji Drohiczyńskiej, podejmują post o chlebie i wodzie. Jest to dar serca ofiarowany w intencji kapłanów oraz powołania kapłańskie,  zakonne z naszej diecezji, jak również w intencji misji. Post podejmują osoby świeckie, konsekrowane oraz kapłani. W dekanacie siemiatyckim dni postu przypadają na dni 11 – 13 marca.

  5. Ojciec Święty Franciszek postanowił, że rok 2021 będzie obchodzony w Kościele powszechnym jako Jubileuszowy Rok Świętego Józefa. Od 10 marca rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością św. Józefa. W Roku Świętego Józefa wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Można się z nimi zapoznać czytając dekret Ks. Biskupa umieszczony na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej diecezji i parafii.

    https://drohiczynska.pl/aktualnosci/dekret-biskupa-drohiczynskiego-o-przezywaniu-roku-sw-jozefa/

  6. W przyszły piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarujemy w intencji kobiet naszej parafii. Zachęcam aby panie tego dnia złożyły ofiary, które przeznaczymy na zakup dużej drabiny do kościoła.

  7. Za tydzień druga niedziela miesiąca – taca inwestycyjna.