OGŁOSZENIA 13.08.2023 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękuję za pomoc w posprzątaniu naszej świątyni. Pracowali: Helena Rogalska, Janina Podbielska, Dominika Podbielska, Dorota Kosowska, Beata Zubrzycka i Mateusz Gołębiewski z dziećmi Mikołajem, Oliwią i Franciszkiem.. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam i proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Brzozowej, Kasztanowej i Wierzbowej.

2. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Błogosławieństwo ziół i kwiatów.

3. Święto Wojska Polskiego – święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko – bolszewickiej.

4. Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Po wodą znalazło się dwie trzecie kraju. Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będziemy modlić się za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję, siły. Po Mszach św. przed kościołem zbiórka ofiar, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym.