“W poszukiwaniu ukrytego Skarbu” – półkolonie u sióstr w Betanii.

“W poszukiwaniu ukrytego Skarbu”

Pod tym hasłem w dniach 26.06- 6.07.2018 r. już po raz XXIII w Domu „Betania” w Nurcu – Stacji odbyły się Półkolonie Letnie organizowane przez Siostry Urszulanki N. M. P. z Gandino. Każdego dnia poprzez wspólne rozważanie przypowieści, staraliśmy się odnaleźć następną wskazówkę na mapie, prowadzącą do ukrytego Skarbu…..

Stałymi punktami dnia podczas półkolonii, była wspólna modlitwa, praca w grupach, różne zabawy i zawody sportowe.

W czwartek 28.06. swoją obecnością zaszczycił nas J.E. ks. bp Tadeusz Pikus, z którym wspólnie obejrzeliśmy „Przypowieść o siewcy” w wykonaniu dzieci z grupy III (9-10 lat). Stała się ona wprowadzeniem do późniejszego rozważania. Ks. Biskup odpowiedział na wiele pytań najmłodszych uczestników, włączył się do wspólnego śpiewu, a na koniec udzielił wszystkim Swojego pasterskiego błogosławieństwa.

Piątek 29 czerwca to dzień wycieczek. Najstarsi uczestnicy pojechali do Parku Wodnego w Hajnówce, a następnie do Parku Miniatur – Zabytków Podlasia. Młodsze dzieci atrakcyjnie spędziły czas w Wesolandii w Siemiatyczach oraz odwiedziły salę edukacyjną „Ognik” w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej.

W drugim tygodniu również były wycieczki. We środę 4.07. do Muzeum Wsi w Ciechanowcu pojechały grupy dzieci starszych. Następnego dnia w czwartek 5.07. z atrakcji Ziołowego Zakątka w Korycinach korzystały dzieci młodsze.

Wakacje to nie tylko czas beztroskiego wypoczynku, to również możliwość zdobywania wiedzy o Bogu, otaczającym nas świecie i poszerzania horyzontów. W trakcie  półkolonii odbyły się wartościowe edukacyjnie spotkania z przedstawicielami: Powiatowej Komendy Policji w Siemiatyczach, Straży Granicznej z Mielnika, Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Siemiatyczach i ze  świecką wolontariuszką misyjną Aleksandrą Wojtkowską, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy i pobycie na misjach w Ugandzie w ośrodku dla chłopców ulicy w Namugongo.

Co dobre szybko się kończy. W piątek 6 lipca uroczyście zakończyliśmy Półkolonie letnie 2018. Były podziękowania i nagrody. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia wypoczynku w Domu „Betania”, wśród nich: wszystkim wolontariuszom, alumnom WSD w Drohiczynie, wychowawcom i animatorom bez których to dzieło nie byłoby możliwe.

Dziękujemy również wszystkim darczyńcom prywatnym i instytucjom, które wsparły organizację wakacyjnego wypoczynku dziatwy i młodzieży. Dziękujemy za pomoc materialną: Parafii w Nurcu – Stacji, Urzędowi Gminy  Nurzec – Stacja, Nadleśnictwu w Nurcu – Stacji oraz Pani Jolancie i Mirosławowi Angielczyk z „Ziołowego Zakątka”.  Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie duchowe i każdą modlitwę.

Siostry Urszulanki

Zdjęcia: Siostry Urszulanki