OGŁOSZENIA 22.07.2018 r. XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła: Danuta Łabędzka, Władysława Kajda, Beata Filipek, Genowefa Bajena, Elżbieta Kaczor, Jan Stasiak i Grażyna Różańska. Dziękuję za ofiary na kwiaty i za kwiaty. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam do sprzątnięcia kościoła mieszkańców ul. Akacjowej.
  2. We środę 25 lipca, święto św. Jakuba Ap. i wspomnienie św. Krzysztofa męczennika. Z tej racji w najbliższą niedzielę po obu mszach świętych będzie obrzęd błogosławieństwa pojazdów mechanicznych. Do puszek składamy ofiary na środki transportu dla misjonarzy, jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr, dziękując w ten sposób Panu Bogu za Jego opiekę.
  3. We czwartek 26 lipca, wspomnienie św. Joachima i Anny –dzień wdzięczności ludziom starszym.
  4. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej i Parafia Trójcy Przenajświętszej w Prostyni  dn. 29 lipca 2018 r. – w ostatnią niedzielę lipca, po raz kolejny organizują diecezjalną Pielgrzymkę małżeństw i rodzin do sanktuarium Trójcy Świętej i św. Anny do Prostyni. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.
  5. 1 sierpnia już po raz XXVIII wyruszy Drohiczyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jesteśmy zaproszeni do pielgrzymowania fizycznego a ci, którzy z różnych racji nie mogą wyruszyć na pątniczy szlak towarzyszą pielgrzymom duchowo. Duchowi pielgrzymi codziennie w czasie trwania pielgrzymki odmawiają modlitwę pielgrzyma i cząstkę różańca. Kto może, przychodzi też codziennie na Mszę świętą, by łączyć się duchowo z pielgrzymami. Zapisy do grupy duchowej tzw. SREBRNEJ w zakrystii po mszy św.