Św . Krzysztof – błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów

W dniach 22-29 lipca 2018 obchodziliśmy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W niedzielę 29 lipca 2018 r. naszej parafii za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych modliliśmy się  za użytkowników dróg o bezpieczne i szczęśliwe podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów było błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Użytkownicy pojazdów wzięli udział w Akcji św. Krzysztof i wsparli misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr.

W ubiegłym roku dzięki tej akcji MIVA Polska przekazała pomoc na wiele pojazdów służących jako narzędzia pracy misyjnej: 48 samochodów terenowych i osobowych, 2 busy, 1 ambulans, 1 traktor, 8 motocykli i motorowerów, 470 rowerów dla katechistów, 2 łodzie i 4 silniki do łodzi motorowych, 1 motolotnię oraz 30 wózków dla niepełnosprawnych pod opieką misjonarzy.

Łączna suma przekazana w ubiegłym roku na te pojazdy wyniosła 2.775.517,52 zł. Pomoc powędrowała do misjonarzy w prawie 30 krajach. Zrealizowane projekty według kontynentów:  Afryka – 63; Ameryka Południowa – 22; Azja – i pozostałe – 11. Pojazdy te umożliwiają docieranie do ludzi i prowadzenie działalności misyjnej na rozległych terenach.