Koronka na ulicach miast świata w Nurcu – Stacji

28 września wzięliśmy udział w modlitwie Koronki do Miłosierdzia Bożego w ramach akcji modlitewnej Koronka na ulicach miast 2018r.

Już po raz 10 w całej Polsce, a także poza jej granicami miała miejsce modlitwa w rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Siostry Faustyny – apostołki Bożego Miłosierdzia.

Jak podają organizatorzy akcji “na przestrzeni ostatnich lat w Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast włączyli się wierni z kilkudziesięciu państw świata i setek miast i miasteczek w Polsce. Jest to wielkie świadectwo wiary o Bożym Miłosierdziu wspólne polskich i zagranicznych miast oraz parafii.

Po raz pierwszy w akcji wzięła udział parafia w Nurcu Stacji. Zgromadziliśmy się na rynku. Naszej modlitwie towarzyszył obraz Jezusa Miłosiernego, który w ostatnim roku odwiedzał domu naszej parafii.

Zgodnie z prośbą organizatorów modliliśmy się w następujących intencjach:

  1. Za kapłanów, by wypełniali wolę Bożą przekazaną św. Faustynie
  2. o pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów
  3. Za nasze kraje, miasta , nasze rodziny i nas samych.

Ponadto jako parafianie modliliśmy się we wszystkich intencjach, które rodziny naszej parafii wypowiadały w swoich domach przed Obrazem Jezusa Miłosiernego a także o potrzebne łaski dla naszego Księdza Proboszcza.

Bóg zapłać wszystkim wiernym, którzy wzięli udział we wspólnej modlitwie. Zachęcamy gorąco do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w swoich domach codziennie o godzinie 15 – w godzinę Bożego Miłosierdzia.

Św. Siostro Faustyno i bł. Księże Michale – módlcie się za nami!