OGŁOSZENIA 14.10.2018 r. XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła: Barbara Klatt, Beata Klatt Dziębowska, Marzena Jeziorska, Elżbieta i Zbigniew Olesińscy, Anna Gadomska, Krystyna Pieróg, Andrzej Malicki, Jerzy Prochowicz, Włodzimierz Jurecki Janina Hanas, Barbara Skipska, Bożena Wierak. Dziękuję za ofiary na kwiaty. W sobotę godz. 9.00 zapraszam do sprzątnięcia kościoła pozostałych mieszkańców ul. Sportowej.
2. Nasze Siostry a my razem z Nimi świętujemy w dniu dzisiejszym 200 – lecie powstania Zgromadzenia Sióstr Urszulanek NMP z Gandino. Dziękujemy Panu Bogu za to zgromadzenie i posługę Sióstr w naszej parafii. Ogarniamy modlitwą całą wspólnotę, Matkę Generalną i wszystkie Siostry. Prosimy o potrzebne łaski w dziele ewangelizacji i uświęcania życia. Przyzywamy Królową Dziewic, prosząc Ją by wypraszała święte i dobre powołania do rodziny zakonnej.
3. Obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „ Promieniowanie ojcostwa”. Po mszach tradycyjnie zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.
4. Rozpoczęliśmy z młodzieżą formację przed sakramentem bierzmowania. Kandydaci zostają na chwilę po nabożeństwie różańcowym żeby odebrać indeksy. Gdyby ktoś jeszcze chciał dołączyć do grona kandydatów to może to zrobić do środy włącznie. Środa jest dniem ostatecznym jeżeli chodzi o zgłaszanie się.
5. We wtorek 16 października przypada 40 r. wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II.
6. W następną niedzielę w naszej Ojczyźnie będą odbywały się wybory do władz samorządowych. Pamiętajmy o naszym obowiązku patriotycznym jakim jest udział w głosowaniu. W związku z tym, że jest to niedziela i niektórzy będą zasiadali w komisjach wyborczych i nie byliby w stanie tego dnia być na mszy św. więc msza św. wieczorna w sobotę 20.10.18 r. będzie mszą niedzielną. Wszystkich, którzy nie będą mogli być w niedzielę zapraszam na sobotę.
7. Na stoliku wyłożone są kartki wypominkowe.
8. Są do nabycia znicze Caritas w cenie 5 zł.