OGŁOSZENIA 23.12.2018 IV NIEDZIELA ADWENTU

  1. Bardzo serdecznie pragnę podziękować rodzicom i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za piękną dekorację i sprzątnięcie świątyni. Wszystkim, którzy włączyli się w te prace z poza wyznaczonych osób. Dziękuję mężczyznom za dostarczenie choinek. Na ręce s. Marii dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas i podzielili się swoim talentem z całą naszą wspólnotą. Bóg zapłać! Na sobotę na godz. 9.00 zapraszam do sprzątnięcia kościoła mieszkańców Zalesia.
  2. Pragniemy podziękować Wszystkim którzy zechcieli nas wesprzeć wrzucając swój przysłowiowy “grosik” do puszek dla naszej Agusi! Uzbierała się duża kwota:) Dziękujemy Księdzu rekolekcjoniście za wsparcie naszej zbiórki! Nie byłoby tego wszystkiego bez Księdza Piotra! Bóg zapłać! Życzymy wszystkim Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych wraz rodziną i prosimy o modlitwę za naszą Agusię, która jest teraz w szpitalu w Warszawie. Jesteśmy naprawdę wdzięczni za wsparcie w tych trudnych dla nas chwilach. – Jarek Kutyna
  3. Zasiadając do stołu wigilijnego pamiętajmy o religijnym charakterze tej wieczerzy. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu. Pół godziny przed pasterka zapraszam do kościoła na wspólne kolędowanie.
  4. We wtorek w uroczystość Bożego Narodzenia po mszy św. o godz. 11.00 zapraszam wszystkie dzieci na tort urodzinowy Pana Jezusa. Mam propozycję by nasze pociechy podczas wspólnego świętowania złożyły do żłóbka ofiary na rzecz dzieci w Syrii, które cierpią z powodu wojny.
  5. Zachęcam do uczestnictwa we mszach świętych przez całą oktawę Narodzenia Pańskiego.
  6. We wspomnienie św. Szczepana – składamy ofiary na KUL.
  7. W piątek 28 grudnia we wspomnienie św. Młodzianków modlitwy dziękczynne za dar życia oraz przebłaganie za zabójstwa dzieci nienarodzonych. Z racji oktawy tego dnia nie ma postu.
  8. Najbliższa niedziela jest uroczystością Świętej Rodziny.
  9. W zakrystii są dodatkowe egzemplarze tygodnika Niedziela. W świątecznym numerze: obrzęd wieczerzy wigilijnej, śpiewnik kolędowy, CD z kolędami w wykonaniu R. Rynkowskiego i papieski kalendarz na 2019 r. cena 10 zł.