OGŁOSZENIA 14.04.2019  NIEDZIELA PALMOWA

  1. Dziękuję serdecznie za sprzątnięcie kościoła: Jolanta Miler, Krystyna Jaszczuk, Małgorzata Marcinkowka, Teresa Klimczuk, Waldemar Oniszczuk, Robert Sobieszuk, Ewa Lipnicka, Urszula Chodowiec. Dziękuję za ofiary na kwiaty. Zwracam się jeszcze raz z prośbą do rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o pomoc w przygotowaniu kościoła na święta. Bardzo proszę o indywidualne umawianie się z s. Marią na ewentualne prace.
  2. Dziękuję Mariuszowi Podbielskiemu za przywiezienie kwiatów, które zostały wczoraj zakupione.
  3. O godz. 17.00 koncert wielkopostny w wykonaniu Studia Piosenki „ FART”. Serdecznie zapraszam! Dziękuję Danucie Michalak, Janinie Podbielskiej i Magdalenie Wawrzyniak za ofiarowane ciasto na poczęstunek naszych gości.
  4. W poniedziałek i wtorek msze św. o 8.00 rano z racji na prace dekoracyjne w kościele.
  5. We środę msza św. o godz. 17.30 a po mszy św. Droga Krzyżowa ul. Ks. Pawlonki, Drzewną, Akacjową i Okrężną. Bądźmy tego dnia wszyscy już na mszy św., przyjmijmy Komunię św. żeby być w stanie łaski uświęcającej i zdobyć odpust zupełny.
  6. Serdeczne zapraszam do zaciągnięcia warty przy Grobie Pańskim naszych druhów Strażaków.

WIELKI CZWARTEK

– godz. 18.00 Liturgia Wieczerzy Pańskiej, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

– WIELKI PIĄTEK:

– godz. 9.00 wznowienie adoracji.

– godz. 15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego

– godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu i adoracja do godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Taca w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego oraz miejsc kultu w Ziemi Świętej.

-WIELKA SOBOTA:

– godz. 8.30 wznowienie adoracji.

– Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 9.00, 12.00 i po 15.00 po nowennie do Bożego Miłosierdzia. O godz. 9.00 pojadę święcić pokarmy do poszczególnych wiosek w następującej kolejności:

Borysowszczyzna, Sokóle, Sycze, Zalesie, Nurzec, Nurczyk, Kolonie  i Augustynka.

– 15.00 nowenna do Bożego Miłosierdzia.

– godz. 19.00 liturgia Wigilii Paschalnej. Podczas Mszy Świętej Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę młodzież przygotowująca się do bierzmowania  w obecności całej wspólnoty parafialnej odnowią przyrzeczenia chrzcielne złożone przez ich rodziców podczas sakramentu Chrztu. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa. Na liturgię zabierzmy ze sobą świece gromniczne.

Po przeniesieniu Pana Jezusa do grobu wartę podejmują druhowie strażacy, których jeszcze raz serdecznie zapraszam. Adoracja w Wielką Sobotę będzie trwała do godz. 23.00.

W niedzielę Zmartwychwstania wznowimy Adorację o godz. 5.00. O 6.00 procesja i Msza rezurekcyjna. Serdeczna prośba do wszystkich biorących czynny udział w procesji o zadbanie i przygotowanie, baldachimu, chorągwi i feretronów procesyjnych.

W pierwszy dzień Wielkiejnocy Msza św. będzie jeszcze o godz. 11.00 a po niej nowenna do Bożego Miłosierdzia.