OGŁOSZENIA 06.10.2019 XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła i ofiary złożone na kwiaty. Pracowały następujące osoby: Elżbieta i Zbigniew Olesińscy, Barbara i Łukasz Skipscy, Bożena i Tadeusz Wierak, Anna Gadomska, Alicja i Jerzy Prochowicz, Krystyna Pieróg, Barbara Klatt i Beata Klatt Dziębowska.. Za tydzień w sobotę na godz. 9.00 zapraszam do sprzątania pozostałych mieszkańców ul. Sportowej. Dziękuję panu Bogumiłowi Rułka za wykonanie prac konserwatorskich.
  2. W najbliższą niedzielę 13 października Dzień Papieski. Po mszach św. będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia.
  3. Są już do nabycia kalendarze seminaryjne na 2020 r. cena 5 zł. i znicze CARITAS również po 5 zł.
  4. Na spotkaniu Rady Parafialnej podjęliśmy decyzję o wykonaniu koniecznych prac. Jeszcze w tym roku zostaną wymienione balustrady przy kościele na nowe wykonane z metalu. Koszt tych barierek to 310 zł. za metr bieżący. To będzie jeden z etapów zagospodarowania frontu kościoła, który jak widzimy potrzebuje interwencji. Na wiosnę podejmiemy pracę związaną z odnowieniem elewacji frontowej kościoła i dzwonnicy. W przyszłości trzeba będzie pomyśleć o zabezpieczeniu i wyłożeniu schodów. Zdecydowaliśmy o sukcesywnej wymianie stolarki okiennej. Na początek wymienimy 6 okien w zakrystii. Zamontujemy okna aluminiowe, takie które obecnie montuje się w obiektach sakralnych, a które są bardzo trwałe. Koszt wykonania i montażu wyniesie ok. 17 tys. zł. Z racji finansowych nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego naraz ale krok po kroku co będzie w naszym zasięgu będziemy robili. Postanowiliśmy, że w każdą drugą niedziele miesiąca będzie tak zwana taca inwestycyjna na poczet prowadzonych i przyszłych prac. I już dziś zachęcam do hojniejszych ofiar w te wszystkie drugie niedziele miesiąca. Przypominam, że w sumieniu jesteśmy też zobowiązani do rocznych składek w wysokości 120 zł. od osoby dorosłej, a tu są duże braki. Na zakończenie roku Radni otrzymają do wglądu szczegółowe informacje na temat składanych indywidualnych ofiar.