09.05.2021 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziękuję za sprzątanie świątyni i ofiary na kwiaty do kościoła. Pracowały następujące osoby: Zofia Szpakowska, Dariusz Górny, Wojciech Ruciński, Danuta Wielogórska, Krystyna Bieniek, Ewa Pawlak, Halina Kosowska, Barbara Różańska. Bóg zapłać!

2. W piątek koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 rozpoczynamy nabożeństwo adoracyjne przygotowujące nas do odpustu św. Andrzeja Boboli. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie trwało do godz. 18.00. Zakończymy je nabożeństwem majowym po którym będzie Msza św. Tego dnia rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sobotę wznowienie adoracji o godz. 12.00 o 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja do 18.00 do nabożeństwa majowego. Suma odpustowa w niedzielę o godz. 11.00. Nabożeństwu eucharystycznemu będzie przewodniczył ks. Zdzisław Jancewicz. Wykorzystajmy dobrze ten czas i skorzystajmy w trakcie nabożeństwa z wielkanocnej spowiedzi i Komunii św.

3. W najbliższą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na WSD w Drohiczynie

4. Otrzymałem kolejne zgłoszenie kradzieży, które miało miejsce na naszym cmentarzu. Taki czyn jest profanacją tego świętego miejsca i grzechem śmiertelnym! Proszę o zaniechanie takiego postępowania, nawrócenie się i zadośćuczynienie wyrządzonych krzywd. Cmentarz jest miejscem modlitwy i zadumy nad życiem wiecznym człowieka. To nie jest park! Dlatego nie wchodzimy na cmentarz i nie spacerujemy tam z psami. Niestety i takie sytuacje mają miejsce. Przypominam i jeszcze raz apeluję i proszę o to, żeby zabierać śmieci i oddawać je z odpadami domowymi za które każdy z nas płaci. Będzie to naprawdę duża ulga dla budżetu parafialnego bo za opróżnienie tych kontenerów jednorazowo musimy zapłacić 831,60 zł. W naszej parafii jest zwyczaj, że zamiast kwiatów na pogrzebie składamy ofiary na Msze św. za zmarłego. Mimo wszystko przynosimy jeszcze wiązanki i wieńce. Jeżeli już chcemy przynieść kwiaty to niech to będą wieńce i wiązanki z żywych kwiatów a nie sztuczne.