OGŁOSZENIA 17.10.2021 XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. Pracowały następujące osoby: Dawid Świerzbiński, Aleksandra Kropiwnicka, Zofia Pawłowska, Zofia Kapela, Teresa Pędrak, Dariusz Górny, Krzysztof Kurpeta, Jarosław Kutyna. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam i proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Augustynki.

  2. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii czas Misji Świętych z okazji 20 – lecia konsekracji naszej świątyni. Mam nadzieję, że dotarły już do naszych rodzin zaproszenia z programem Misji. Z tego miejsca jeszcze raz pragnę serdecznie zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w tych świętych ćwiczeniach. Przychodźmy liczne na nabożeństwa i pozwólmy Bogu przemawiać do naszych serc.

  3. W środę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Omówione zostały bieżące prace. Zatwierdziliśmy regulamin cmentarza, który w najbliższym czasie pojawi się w widocznych miejscach przy wejściu na nekropolię. Będzie też wywieszona prośba o utylizację odpadów cmentarnych we własnym zakresie. Za jednorazowy odbiór pięciu kontenerów płacimy 760 zł. Do tej pory wydaliśmy już na wywóz odpadów 4100 zł. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, po których śmieci jest krocie. Będzie trzeba wywieść trzy albo cztery razy. Koszt poniesiony na wywóz śmieci mógłby być przeznaczony na ułożone kostki na cmentarnych alejkach co bardzo ułatwiłoby przemieszczanie się w czasie procesji pogrzebowych.

  4. Razem z Radą parafialną podjęliśmy decyzję o likwidacji nagrobków, którymi nikt się nie opiekuje. W najbliższym czasie pojawią się wywieszki informujące o planowanej likwidacji nagrobka na grobach najbardziej zaniedbanych i opuszczonych. Decyzja o likwidacji nie zostanie podjęta jeśli rodzina zgłosi proboszczowi chęć podtrzymania nagrobka i zaopiekowania się nim.

  5. W poniedziałek 18.10.2021 r. zapraszamy dzieci i młodzież na nabożeństwo różańcowe. Włączmy się poprzez tę modlitwę w akcję „ Milion dzieci modli się na różańcu dla jedności i pokoju.”

  6. Zachęcam do zakupu zniczy Caritas i włączenia się w dzieła charytatywne kościoła. Cena znicza 7,50 zł.