OGŁOSZENIA 12.11.2017 R. XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

12.11.2017 R. XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła: Krystyna Piwnicka, Halina Mazurek, Janina Marciniak, Ewa Krzyszton. Dziękuję również za złożone ofiary na kwiaty. Na sobotę na godz. 9.00 zapraszam pozostałych mieszkańców ulicy Zakątnej i tych, którzy nie mogli przyjść wczoraj.
  2. Po różańcu do granic została jeszcze taca i talerz, które można odebrać w zakrystii u s. Marii.
  3. Dzisiaj w Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym przed Kościołem zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
  4. Za tydzień po mszy św. o godz. 11.00 obraz Jezusa Miłosiernego rozpoczyna peregrynację na ul. Sportowej od bloku nr 1.

11 listopada 2017 r. – Święto Niepodległości w Nurcu – Stacji

W tym roku 11 listopada przypada 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji o godz. 9.00 w kościele p. w. Matki Bożej Częstochowskiej w Nurcu –Stacji została odprawiona Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Jako parafianie modliliśmy się również za całą naszą wspólnotę i dziękowaliśmy Panu Bogu za dar świątyni, która przed szesnastu laty została poświęcona.

Po zakończeniu nabożeństwa dalsze uroczystości patriotyczne miały miejsce w centrum naszej miejscowości przy obelisku upamiętniającym poległych w trakcie II wojny światowej. Wzięli w nich udział przedstawiciele  władz samorządowych, druhowie OSP z pocztem sztandarowym, młodzież szkolna i mieszkańcy. Nad przebiegiem uroczystości czuwał Gminny Ośrodek Upowszechniania Kultury w Nurcu Stacji. Po złożeniu wieńców, okolicznym referacie i krótkiej akademii było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pod przewodnictwem Koła Emerytów i Rencistów, którzy przed laty zainicjowali wspólne obchody Święta Niepodległości w Nurcu – Stacji.