OGŁOSZENIA 25.03.2018 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła: Alina Tarasiuk, Bożena Jadczuk, Danuta Tarasiuk, Mirosława Mazur, Krystyna Świzdor. O Przygotowanie dekoracji świątecznej i sprzątnięcie Kościoła proszę kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Szczegóły i ustalenia z s. Marią na spotkaniu dziś po mszy św. o godz. 9.00.
  2. Baranki Caritas na stół wielkanocny – 5 zł.
  3. Od jutra msze św. o godz. 18.00. W poniedziałek i wtorek nabożeństwa w Betanii z racji na prace dekoracyjne w kościele.
  4. We środę Msza św. będzie o godz. 17.30 a po niej Droga Krzyżowa ulicami Nurca. Udamy się na jednostkę.
  5. Serdeczne zapraszam do zaciągnięcia warty przy Grobie Pańskim naszych druhów Strażaków.

WIELKI CZWARTEK

– godz. 18.00 Liturgia Wieczerzy Pańskiej, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

– WIELKI PIĄTEK:

– godz. 9.00 wznowienie adoracji.

– godz. 11.20 adoracja dzieci klasy IV – Rocznica I Komunii Świętej

– godz. 15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego

– godz. 17.15 przed Liturgią Męki Pańskiej adoracja dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.

– godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu i adoracja do godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Taca w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego oraz miejsc kultu w Ziemi Świętej.

-WIELKA SOBOTA:

– godz. 8.30 wznowienie adoracji.

– Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 9.00, 12.00 i po 15.00 po nowennie do Bożego Miłosierdzia. Po poświęceniu o godz. 9.00 pojadę święcić pokarmy do poszczególnych wiosek w następującej kolejności:

Borysowszczyzna, Sokóle, Sycze, Zalesie, Nurzec, Nurczyk, Kolonie  i Augustynka.

– 15.00 nowenna do Bożego Miłosierdzia.

– godz. 19.00 liturgia Wigilii Paschalnej. Podczas Mszy Świętej Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej  w obecności swoich rodziców i całej wspólnoty parafialnej odnowią przyrzeczenia chrzcielne złożone przez ich rodziców podczas sakramentu Chrztu. Obecność wszystkich dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Świętej obowiązkowa. Na liturgię zabierzmy ze sobą świece gromniczne.

Po przeniesieniu Pana Jezusa do grobu wartę podejmują druhowie strażacy, których jeszcze raz serdecznie zapraszam. Adoracja w Wielką Sobotę będzie trwała do godz. 23.00.

Z głębi serca zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu w te szczególne dni indywidualnie i grupowo. Propozycja adoracji na tablicy ogłoszeń.

W niedzielę Zmartwychwstania wznowimy Adorację o godz. 5.00. O 6.00 procesja i Msza rezurekcyjna. Serdeczna prośba do wszystkich biorących czynny udział w procesji o zadbanie i przygotowanie, baldachimu, chorągwi i feretronów procesyjnych.

W pierwszy dzień Wielkiejnocy Msza św. będzie jeszcze o godz. 11.00 a po niej nowenna do Bożego Miłosierdzia.