Św. Andrzej Bobola – męczennik za wierność Rzymowi. Odpust parafialny.

Przygotowaniem do uroczystości odpustowej ku czci św. Andrzeja Boboli w naszej parafii było nabożeństwo czterdziestogodzinne.  Początkiem adoracji Najświętszego Sakramentu była Godzina Miłosierdzia w piątek 11 maja.  Z Panem Jezusem, który pozostał z nami w sakramentalnych znakach aż do końca świata, spotykaliśmy się we mszach świętych i adoracji w sobotę. W niedzielę 13 maja 2018 r. zgromadziliśmy się na wspólnej modlitwie by oddać Bogu cześć i uczcić św. Andrzeja Bobolę prezbitera i męczennika. W postać naszego patrona, charyzmatycznego  kapłana, wpatrywaliśmy się razem z księdzem Andrzejem Witerskim, który przewodniczył naszemu nabożeństwu. Sumą odpustową, procesją wokół kościoła i uroczystym Te Deum zakończyliśmy duchową część naszych uroczystości.

Życiorys św. Andrzeja Boboli: http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/05-16a.php3