Biały Tydzień czyli świętowania ciąg dalszy….

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii nie zakończyła się na niedzielnej Eucharystii. W ramach tzw. Białego Tygodnia dzieci w strojach komunijnych wraz z rodzicami gromadziły się w kościele na nabożeństwie majowym i Mszy świętej. Jest to stary zwyczaj nawiązujący do pierwszych wieków chrześcijaństwa.

Codzienna modlitwa, okolicznościowe kazania głoszone przez proboszcza – księdza Piotra i Komunia Święta miały na celu lepsze przygotowanie dzieci do świadomego, czynnego i regularnego uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych.

W ramach codziennych spotkań dzieci dziękowały Bogu za dar spotkania z Jezusem w Eucharystii, zanosiły swoje modlitwy do Boga za rodziców, nauczycieli i katechetów. W czwartek w modlitwie pamiętały o kapłanach. Włączyły się również w akcję „Dzieci Komunijne Dzieciom Misji” składając swoje ofiary na ten cel, które zostaną przekazane na pomoc dzieciom w Afryce.

W piątek zawierzyły swoje życie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i otrzymały książeczki do obejścia I piątków.

Na zakończenie Białego Tygodnia w sobotę odbyła się pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej z Ostrożańskiej. Po uczcie duchowej uczestnicy pielgrzymki spotkali się przy grilu. Następnie w  Drohiczynie dzieci odwiedziły miejsca związane z wizytą  św. Jana Pawła II, muzeum diecezjalne i Wyższe Seminarium Duchowne.