OGŁOSZENIA 02.06.2019 WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 

  1. Dziękuję za sprzątnięcie, przygotowanie kościoła i terenu wokół świątyni na uroczystości: bierzmowanym i ich rodzicom. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam do sprzątania kościoła pozostałych mieszkańców Zaolzia.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za wykoszenie posesji wokół plebanii i cmentarza.
  3. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Święto Dziękczynienia i pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 9.00 procesja eucharystyczna. Po mszach św. zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  4. Jutro gościmy w naszej parafii ks. Biskupa Ordynariusza z racji wizytacji kanonicznej. Zaplanowane są odwiedziny: Szkoły, Urzędu Gminy, Nadleśnictwa, Sióstr. O 15.30 ks. Biskup zaprasza Radę Parafialną na spotkanie na plebanii. Na zakończenie ok. 16.00 udamy się na cmentarz grzebalny i tam wspólna modlitwa za naszych bliskich zmarłych. O 17.00 msza św. z sakramentem bierzmowania.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00.
  6. W tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przypada 20 czerwca. Trasa uroczystej procesji będzie przebiegała w następujący sposób: ul. Okrężna, Tartaczna, Zkątna, Wąska i powrót do kościoła ul. Okrężną. Przebieg trasy podaję wcześniej, żebyśmy mieli nieco czasu aby się przygotować. Zwracam się z prośbą o przygotowanie ołtarzy wystawienia: I – na ul. Okrężnej na zakręcie, naprzeciw drogi, która prowadzi na osiedle przy ul. Sportowej i proszę mieszkańców osiedla o przygotowanie tego ołtarza. II – przy budynku OSP i proszę o ustawienie ołtarza druhów strażaków i mieszkańców ul. Nowej i Leśnej. III – ołtarz niech przygotują rodziny z ul. Tartacznej przy żółtym budynku przy posesji p. Cieślak. O IV miejsce wystawienia zadbają mieszkańcy ul. Zakątenej. Propozycja lokalizacji ołtarza w głębi bramy posesji p. Siwiaka.