OGŁOSZENIA 08.05.2022 IV NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożone ofiary. Pracowały następujące osoby: Jolanta Miler, Marzena Bloch, Lucyna Bogowska, Helena Rogalska. W sobotę na godz. 9.00 o sprzątanie kościoła proszę mieszkańców ul. Brzozowej, Kasztanowej, Wierzbowej.

2. Dziękuję p. Grzegorzowi Mazurkowi za obróbkę i wykończenie postumentu przy krzyżu misyjnym i p. Jerzemu Mazurkowi za pomoc w tych pracach.

3. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Bożej w Kościele ( 08-14.05).

4. Plan nabożeństwa eucharystycznego przygotowującego nas do odpustu ku czci św. Andrzeja Boboli.

Sobota:

– godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja prywatna i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty

– 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe

Niedziela:

– 8.00 Adoracja i możliwość spowiedzi

– 9.00 Msza św., Litania Loretańska i adoracja do drugiej Mszy św.

– 11.00 Msza św., wystawienie Pana Jezusa w monstrancji, adoracja prowadzona przez ks. rekolekcjonistę. Sakrament pokuty.

– 20.30 Droga Światła, którą rozpoczniemy w kościele i zakończymy na cmentarzu.

Droga Światła to nabożeństwo odprawiane w okresie Wielkanocy,  jego forma podobna jest do nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Droga Światła składa się z 14 stacji, a każdej z nich towarzyszą rozważania wydarzeń związanych ze zmartwychwstaniem Chrystusa. Na to nabożeństwo zabieramy ze sobą świece.