OGŁOSZENIA 04.06.2023 NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  1. Dziękuję za pomoc w posprzątaniu naszej świątyni. Pracowali: Maria Wawrzyniak, Danuta Grzegorczyk, Lila Kozaczuk, Alina Tarasiuk, Edyta Tarasiuk, Mirosława Mazur, Bożena Paszkowska, Janina Podbielska, Jadwiga Deoniziak, Irena Kowalczuk, Dorota Kosowska. W sobotę o sprzątanie kościoła proszę mieszkańców ul. Sportowej.

  2. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Niedopełnienie tego chrześcijańskiego obowiązku jest grzechem śmiertelnym.

  3. Jutro 32 r. utworzenia przez Jana Pawła II Diecezji Drohiczyńskiej ( 05.06.1991 ).

  4. W środę Mszę św. w naszej parafii odprawi i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa neoprezbiter ks. Daniel Piotrowski.

  5. W czwartek, 8 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy na Zaolziu. Serdecznie zapraszam strażaków, dzieci, biel procesyjną, ministrantów, niosących feretrony i chorągwie procesyjne. Zadbajmy o to, żeby trasa i posesje były pięknie udekorowane emblematami eucharystycznymi.

  6. W oktawie Bożego Ciała nieszpory eucharystyczne będą połączone z Mszą św. a następnie procesja wokół świątyni. Zachęcam do licznego udziału w oktawie Bożego Ciała.

  7. W najbliższą sobotę przypada 24 r. Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie ( 10.06.1999 ).