27.01.2018 WSPOMNIENIE ŚW. ANIELI MERICI ZAŁOŻYCIELKI SIÓSTR URSZULANEK

Patronką dnia dzisiejszego ( 27 stycznia ) a zarazem założycielką rodziny zakonnej sióstr Urszulanek jest św. Aniela Merici.  Na uroczystości ku czci świętej założycielki do Nurca Stacji przyjechała przełożona generalna Matka Raffaella Pedrini wraz z siostrami posługującymi w Legionowie: s. Laurą, s. Dominiką, s. Marzeną i s. Edytą. Podczas mszy św. dziękowaliśmy za życie i dzieło św. Anieli  i za posługę Jej duchowych córek w Polsce i naszej parafii. Prosiliśmy o dary i moc Ducha Świętego dla Matki w dziele kierowania zgromadzeniem. Z głębi serca płynęła ufna prośba o łaskę świętych powołań do zgromadzenia sióstr by nigdy nie brakowało tych, które jak mawiała, mają „iść w lud”.

Wspominając św. Matkę Anielę warto w tym miejscu  pochylić się nad Jej  pięknym i jakże bogatym życiorysem do czego serdecznie zachęcam poniżej:
http://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-29a.php3