OGŁOSZENIA 11.03.2018 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Pragnę podziękować ks. Bogdanowi za rekolekcje. W 1 Kor 1, 21 czytamy: Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących a w Rz 10, 17 Przeto wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa. Księdzu Bogdanowi dziękuję z głoszone Słowo Chrystusa. Wiara, która się w nas zrodziła sprawi, że będziemy miłować Boga ze wszystkich sił a bliźniego jak siebie samego. Życzę byś przez głoszenie Ewangelii w Ordynariacie i nie tylko, jak najwięcej ludzi pociągnął do miłowania Boga. Bóg zapłać!
  2. W czwartek i piątek rekolekcje szkolne. Z dziatwą i młodzieżą będziemy się spotykać w szkole i na mszy św. Betanii. Szczegółowy program otrzymają dzieci indywidualnie. Rodziców proszę i zobowiązuję żeby dopilnowali swoje pociechy aby wzięły czynny udział w rekolekcjach.
  3. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła: Elżbieta Kowalczyk, Janina Podbielska, Maria Stępień, Franciszek Jadczuk. Dziękuję również za ofiary złożone na kwiaty. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Leśnej, Wąskiej i Nowej.
  4. W tym tygodniu nabożeństwa nadal w Betanii oprócz piątku i niedzieli.
  5. W piątek 13 marca przypada 5 r. wyboru Ojca Świętego Franciszka. Tego dnia szczególnie pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  6. W najbliższy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane będzie w intencji mężczyzn naszej parafii. Zapraszam Panów po rozważania ( inaczej będzie dobrowolny przymus ) i do włączenia się przez złożenie ofiary w zakup nowych drzewców i chorągwi pogrzebowych do naszej parafii. Dziękuję paniom za prowadzenie ostatniej Drogi Krzyżowej i złożone ofiary w wysokości 1896 zł
  7. Ofiary na dekoracje ciemnicy i grobu pańskiego proszę przekazywać bezpośrednio siostrze Marii. Już dziś zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców do pomocy przy dekoracji kościoła przed świętami. Wstępnie prace planowane są na 26 i 27 marca po niedzieli palmowej.
  8. Są już do nabycia baranki na stół wielkanocny – 5 zł.