MSZA ŚWIĘTA PRYMICYJNA

W dniu dzisiejszym, 5 czerwca 2019 r. nowo wyświęceni kapłani: ks. Mateusz Gołoś z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Węgrowie, ks. Patryk Nagórny z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrożanach, ks. Bartosz Ojdana z parafii św. Jana Chrzciciela w Sadownem, ks. Mateusz Roguski z parafii św. Wawrzyńca w Korytnicy oraz ks. Michał Siduniak z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Siemiatyczach Stacji, odprawili w naszej świątyni jedną z pierwszych w swoim życiu mszy świętych. Na mocy przywileju udzielonego przez Ojca Świętego, księża  prymicjanci udzielili wszystkim zgromadzonym błogosławieństwa papieskiego, a ci, którzy przyjęli Komunię świętą i pomodlili się w intencji Ojca Świętego, zyskali odpust zupełny.

Odprawiona Eucharystia w Nurcu – Stacji to podziękowanie za przeżyte rekolekcje przed święceniami w Betanii a zarazem wyraz wdzięczności i dzielenie się Darem ze wszystkimi, którzy otoczyli ich modlitwą w tych szczególnych dniach.