OGŁOSZENIA 23.05.2021 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

23.05.2021 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Dziękuję s. Marii, s. Katarzynie, Dorocie Kosowskiej, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie świątyni na dzisiejsze uroczystości. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców Augustynki. Proszę również o skoszenie trawy przy kościele.

  2. Beacie i Stanisławowi Filipkom oraz Krystynie Korzenieckiej dziękuję za skoszenie i uprzątnięcie trawy wokół plebanii.

  3. Dzisiaj za odmówienie hymnu „ O stworzycielu Duchu, przyjdź” można zyskać odpust zupełny.

  4. Jutro Uroczystość NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki Diecezji Drohiczyńskiej. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

  5. We wtorek 25 maja przypada 27 rocznica śmierci Ks. Bp. Władysława Jędruszuka. W naszej diecezji jest to Dzień modlitw o świętość życia kapłanów.

  6. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

  7. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w tym roku przypada na dzień 03.06.2020 r. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich do licznego udziału w tej manifestacji naszej wiary. W tym roku udamy się z Najświętszym Sakramentem na Zaolzie. Już dziś bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy: I – na drodze między blokami, II – przy posesji państwa Dacewicz, III – przy posesji państwa Kapela i IV – przy posesji państw Sadkowskich i Skorupko.