01.04.2018 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Szukacie Jezusa z Nazaretu,  ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu zmartwychwstał!    (Mk 16,60)

Jezus żyje! Ta radosna nowina jest źródłem naszej nadziei na wyzwolenie z lęku, śmierci i grzechu. Jest spełnieniem pragnień o szczęściu. Spotkać Zmartwychwstałego jak uczniowie i jak Tomasz dotknąć Jego ran, w których jest nasze uzdrowienie. To cel naszego paschalnego świętowania. Niech, więc te Święta przywrócą na nowo blask naszemu życiu i radość odkrycia jak Bóg nas kocha.

Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!!!! Ks. Henrykowi, ks. Jarosławowi, ks. Andrzejowi, ks. Krzysztofowi, ks. Wojciechowi za kapłańska wspólnotę, posługę sakramentalną i głoszenie Słowa! Moim kochanym Siostrom za wielką pomoc! Siostrze Marii za przygotowanie naszego domu modlitwy. Gigantyczna praca! Przepiękna dekoracja!!! to dzieło Siostry Marii i pań: Doroty Kosowskiej i Janiny Czaja przy wsparciu niektórych rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania!!! Dziękuję Mariuszowi Podbielskiemu za przywiezienie kwiatów. Ufam, że Bóg, który widzi w ukryciu odda wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zdolności!!! Serdeczne Bóg zapłać!

Dziękuję Siostrze Katarzynie za przygotowanie liturgii Triduum paschalnego a na Jej ręce dziękuję wszystkim lektorom i kantorom za posługę liturgii Słowa dzięki, którym Słowo stało się Ciałem pośród nas!!! Wielkie, wielkie dzięki!

Serdeczne Bóg zapłać braci ministranckiej za wsparcie w tym jakże wymagającym czasie!

Dziękuję wszystkim chórzystom i panu organiście za piękną oprawę muzyczna. Bóg zapłać!

Słowa uznania kieruję do naszych druhów strażaków! Bóg zapłać za podtrzymanie pięknej tradycji i ubogacenie naszych przeżyć religijnych! Już dziś serdecznie zapraszam na uroczystości 3 maja by wspólnie otoczyć modlitwą naszą Ojczyznę i brać strażacką!

Wszystkim bez wyjątku serdeczne podziękowania!

  1. Dziś msza św. jeszcze o godz. 11.00 a jutro msze św. o godz. 9.00 i 11.00 i tradycyjnie taca na KUL